Dráva Szövetség | H-8851 Gyékényes József A. u. 1. 2017. 10. 19. (Thursday)
A túzok (Otis tarda) az "Év madara" 2014-ben

Az "Év madara" program célja és küldetése olyan fajok vagy madárcsoportok társadalmi szintű bemutatása, melyek védelmében a lakosság egészének vagy egyes csoportjainak különösen fontos szerepe van. Az idei év madarát rendhagyóan nem a közönség választotta szavazataik alapján, hanem az MME szakemberei, tekintettel arra, hogy az egyesület 2014-ben ünnepli megalakulásának 40. évfordulóját. Ezen kerek szám alkalmából szeretnék az érdeklődőkkel jobban megismertetni címermadarukat.

A szibériai nőszirom (Iris sibirica) 2014-ben az "Év vadvirága"

Internetes szavazáson dőlt el, hogy a medvehegyma, a réti iszalag, vagy a szibériai nőszirom legyen-e az "Év vadvirága". A szavazáson a szibériai nőszirom 40%-al végzett az első helyen, megelőzve a medvehgymát (31%) és a réti iszalagot (29%).

Magyar bucó (Zingel zingel) az "Év hala" 2014-ben

A Magyar Haltani Társaság honlapján december 31-én zárult közönségszavazás eredményeként 2014-re a magyar bucó lett az év hala (43 százalék), megelőzve a másodikként befutó sügért (40 százalék) és a harmadik helyezett gardát (17 százalék).

Természetvédelmi vízitúra-vezető képzés indul

A Dráva Szövetség természetvédelmi vízitúra-vezető képzést szervez az érdeklődők részére.

A tanfolyam szeptember 14-én indul!

Európa Amazonasza a mi kezünkben

Magyarország és Horvátország legnagyobb közös természetvédelmi területét ünnepelték vasárnap a Dráva és a Mura torkolatánál elkötelezett természetvédő civil szervezetek. A Dráva Nap megrendezését idén a horvát EU csatlakozás tette színesebbé, amelynek alkalmából a természetvédők memorandumot adtak át a természetvédelemért felelős horvát miniszterhelyettesnek. A rendezvényen Magyarországot Dr. Illés Zoltán környezetügyért felelős államtitkár képviselte.

Generálási idő: 0.01 másodperc - 14 lekérdezés 217,307 egyedi látogató