Dráva Szövetség | H-8851 Gyékényes József A. u. 1. 2017. 10. 19. (csütörtök)
Magyarország "Murai nagykövete" vagyunk

Tegnap délután Murska Sobota (Muraszombat) városban Szlovéniában a "WWF és a Moja Mura egyesületek által koordinált "Save the Mura" kampány rendezvényén vettünk részt. A kampány célja megakadályozni a Murára Szlovén területen tervezett víztározós vízerőművek felépítését. Az elsőt Hrastje-Mota mellett tervezik. A Dráva Szövetség, mint Magyarország "murai nagykövete" vett részt az eseményen. Janka "nagyköveti" beszédében kiemelte az édesvíz fontosságát, a természetes folyók pozitív hatását az élővilágra, a tájra és a tájban élő emberre. Biztosította a jelenlévőket, hogy a magyarországi civil természetvédő szervezetek minden lehetséges jogi eszközzel segítik a Mura mellett élőket a küzdelemben, ahogy megtették ezt 15 éve a horvátországi Novo Virje mellett tervezett vízerőmű felépítésekor is. Akkor közösen, horvátok, osztrákok, magyarok sikerrel jártunk!

Generálási idő: 0.04 másodperc - 10 lekérdezés 217,300 egyedi látogató